blog
nowe wpisy
25-Maj-2019 (17.56), autor: Jan Drechsler

#22015. Szafka

​W pracowni brakowało mi podręcznej szafki, w której mógłbym umieścić różności bałaganiące stół. Określenie “bałagan” nie jest oczywiście moim wymysłem, ale kategorycznym stwierdzeniem… Zawiesiłem w tym miejscu pisanie, bo sobota jest miła, pogoda zrobiła się ładna, więc nie chcę zachmurzeń w domu. Tym bardziej, że pomysł sobotnich zakupów spotkał się z taką opinią:

- I tak nie wierzę, że zrobisz z tym porządek - należy się domyślać, kto to powiedział. Wyżej napisany wielokropek.

Korzystając z chwil wolnych zachciało mi się wyruszyć w rejony działania rzymskiego boga handlu. W mityczne bóstwa nie wierzę, ale przecież Markury może stać się natchnieniem podczas nabywania mebelka ułatwiającego twórczość. W jakich sklepach byłem, pisać nie będę, bo niepotrzebna jest krytyka tego, co widziałem… co widzieliśmy, bo sam na handlowe zwiady nie pojechałem. Narzekać nie powinienem jednak, bo nabyłem coś, co odpowiadało moim oczekiwaniom.

Wróciliśmy do domu i w mig uwinąłem się z posortowaniem niezbędnych twórczo detali. Stół opustoszał, zrobiło się przestrzennie i już myślałem, żeby się przenieś na niego z komputerem, który teraz trzymam na biurku.

- O! Jak widzę posprzątałeś - Agnieszka weszła do pracowni i skomentowała widok z prawdziwym zachwytem.

- Jakoś się udało! - burknąłem.

- Pięknie, to teraz będę mogła postawić tutaj maszynę do szycia - dodała.

- Zmuszasz mnie do tego, żebym szafkę zwrócił do sklepu - odparłem.

Dobrze, że Agnieszka ma poczucie humoru, bo w tym momencie dostałbym w łeb!

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.