blog
nowe wpisy
14-Luty-2018 (20.43), autor: Jan Drechsler

#15417. Szczególna data

​Dzisiaj jest sympatyczna okazja skopiowana z zagranicy, myślę, ze jedna z nielicznych, które jestem w stanie zaakceptować na polskim podwórku. Nie o św. Walentym chcę wspomnieć i związanym z nim dniem zakochanych, sympatyzujących albo jak tam kto chce powiązanych uczuciem.

W 1942 roku generał Władysław Sikorski jako Naczelny Wódz wydał rozkaz powołujący do życia Armię Krajową. Do życia…? Jako armia służyła przecież śmierci, a także sama ulegała jej sile. Bestialsko zwalczana przez komunę, stale atakowana medialnie i politycznie do teraz. O przynależności naszego ojca do AK dowiedziałem się w latach siedemdziesiątych. W rodzinnych szpargałach są na to dokumenty, mógłbym teraz dokładnie przytoczyć konkrety. Nie zrobię tego, bo uważam, że nie są istotne daty. Legenda sama się obroni szacunkiem kolejnych pokoleń.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.