blog
nowe wpisy
04-Lipiec-2018 (20.25), autor: Jan Drechsler

#17511. Szczekanie

​Aż mi wierzyć się nie chciało! Słuchałem radia i rozbawiony słuchacz snuje opowiastkę o tym, jak w lesie spotkał sarenkę, która przed nim nie uciekała, ale szczekała jak pies. Komentarz był dla mnie wstrząsający. Zwierzątko widocznie broniło dostępu do swojego potomstwa!

Musiałem zareagować. Zadzwoniłem i chociaż połączyć się było trudno, nie dawałem za wygraną. Dlaczego? Dla mnie był to ewidentny przypadek wścieklizny. Lata temu nazad sam dochodziłem wyjaśnienia przypadku, kiedy to szczekający zając zaatakował motorowerzystę. Ten bronił się sztachetą i rozwalił głowę szaraka. Ciałka Negriego rozwiały wszelką wątpliwość.

To, co dzisiaj usłyszałem w radiu, jest obrazem podstawowej niewiedzy. Boimy się komarów, nie twierdzę, że niesłusznie, ale robimy sobie żarty ze śmiertelnego zagrożenia. Taka sytuacja jest projekcją powierzchownej wiedzy, Obecne trendy nihilistyczne lansują modę na obszczekiwanie prawdy, co wyglądać może nowocześnie, ale nie są w stanie zagłuszyć rzeczywistości, którą jest wścieklizna.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.