blog
nowe wpisy
06-Grudzień-2017 (20.45), autor: Jan Drechsler

#14298. Sześciolatka

Nie, nie! O szkole podstawowej nakazującej uczenie dzieci od sześciu lat pisać nie będę. Chociaż w tej materii mam odczucia ambiwalentne. Z jednej strony nie uważam, że należy zmuszać dzieci do wczesnego pójścia do szkoły, a równocześnie nie mam złego zdania o takim pomyśle. Przecież ja poszedłem do podstawówki w takim wieku i jakoś mi to nie zwichnęło umysłu. Ale do rzeczy!

Sześciolatką jest od dzisiaj Marta. Zrobi błąd ktoś myślący, że z powodu podwójnej okazji, czyli dnia św. Mikołaja, jest pokrzywdzona. Jako prawie dorosła osóbka dostała przepiękne sukienki, a ode mnie kwiatek doniczkowy i plakietkę z napisem: “stop, tu rządzi Marta!”. Wszystkie prezenty jej się spodobały, ale widziałem, że najbardziej owa plakietka. Faktycznie czuje się najważniejsza. Do czasu, konkretnie do marca przyszłego roku.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.