blog
nowe wpisy
12-Grudzień-2019 (20.48), autor: Jan Drechsler

#25043. Szopki w Bytomiu

​W ramach duchowego przygotowania do świąt, pojechałem do Bytomia na wernisaż wystawy ” W betlejemskiej stajence”. Można się domyśleć, że ekspozycja ma miejsce w Muzeum Górnośląskim. Mnie najbardziej interesowały szopki rodem z Azji. Zbyt wielkiej ilości nie ma, ale uzmysławiają, że chrześcijaństwo na tym kontynencie czerpie z europejskich tradycji. Motywy są te same, ale wzornictwo i materiały azjatyckie.

Jeszcze na moment wrócę do stwierdzenia o duchowym przygotowaniu. Nie, nie pomyliłem się, kler cały czas nakłania do przysposobienia duszy do Bożego Narodzenia. Uważam, że również należy poczynić kroki w sferze laickiej.Właśnie obcowanie z tradycją, powroty do nie tak dawnych zwyczajów także sprawiają, że stajemy się lepsi.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.