blog
nowe wpisy
19-Luty-2018 (18.33), autor: numer 16

#15518. tadeusz/szulc/makalu…

to w nawiazaniu do wydanej ksiazeczki “stary cmentarz za gliwicka brama” autorstwa ryszard bednarczyk i alicja kosiba-lesiak…“zyly tez wsrod nas duchy niespokojne….” str.50. Tadeusz szulc, tarnogorzanin, taternik, alpinsta, himalaista czlonek gliwickiego klubu wysokogorskiego ktory zginal w himalajach na Makalu 8,485 m. na 5-tym najwyzszym szczycie ziemi 26 wrzesnia 1982 roku. powodem byla niewydolnosc ukladu oddechowo-krazeniowego. pozostal tam na zawsze na wysokosci ok. 7,400 m. byl pracownikiem tarnogorskiego CBKK (centralne biuro konstrukcji kotlow). nie ma jego nagrobku na cmentarzu…. ale symbolicznie jego duch krazy nad cmentarzem..

ja juz jestem “ostatnim mohikaninem” zeby to przywolac to wspomnienie…

to tyle w sprawie “ZYCIE MA STOCHASTIC CHARAKTER”. mkk.

ps.aktualne historie wspinaczki wysokogorskiej, himalaizmu takie jak Tomasz mackiewicz na nanga parbat, czy tez polska zimowa ekspedycja na K-2 ma te same podstawowe idee co dawniej….BAZA SA TE SAME WEWNETRZNE EMOCJE TYCH CO SIE WSPINAJA.

dzisiejsze media, telewizja, internet etc., niesamowity dostep ogolu wywoluje reakcje od najgorszych prymitywow do tych co maja doswiadczenie w tej kwestii.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.