blog
nowe wpisy
03-Grudzień-2017 (20.59), autor: Jan Drechsler

#14245. Tajemnica

​Są pewne miejsca na Ziemi, które znamy z niewytłumaczalnych zdarzeń. Krążą o nich opowieści jeżące włosy na głowie, takie Trójkąty Bermudzkie w mniejszej lub większej skali. W naszej okolicy są także takowe, należą do nich przede wszystkim szlaki drogowe, na których dochodzi do wielu, niejednokrotnie makabrycznych wypadków. Jedną z takich dróg jest DW 908, czyli trasa na Częstochowę przez Miasteczko, Miotek, Sośnicę. Zdarzyło się tam tyle wypadków, że wielu kierowców jeśli jest możliwość, to jadą inną drogą.

Dzisiaj popołudniową porą jechaliśmy tamtędy, celem był miły podwieczorek w Psarach u Magdy i Patryka. Ja prowadziłem, Agnieszka obok przyglądała się mijanym widokom, cudownej zimie w lesie i pstrykała zdjęcia. Tuż przed Miotkiem zobaczyłem we wstecznym lusterku pędzący samochód wyprzedzający kilka aut jadących spokojnie w szeregu. Przed zakrętem zdążył wcisnąć mi się przed maskę, bo z naprzeciwka coś jechało. Zdążył. Nie udało mu się na światłach, są tam takie z czujnikiem prędkości. Przejechał na czerwonym świetle.

Natomiast Agnieszka zdążyła. Cyknęła kilka zdjęć, na których wyraźnie widać numery rejestracyjne. Cała tajemnica pechowej drogi tkwi nie w drodze, ale za kierownicą.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.