blog
nowe wpisy
18-Listopad-2019 (13.45), autor: Andrzej Kanclerz

#24643. Tanecznie i koncertowo

W ubiegłym tygodniu wzięliśmy udział w dwóch dużych imprezach muzycznych. Pierwsza odbywała się we wtorek w Spodku i był nią występ Narodowego Baletu Gruzji Sukhishvili ze świetnym siedmioosobowym zespołem, który akompaniował tancerzom. 100 osób na scenie, 2500 kostiumów i fenomenalna technika taneczna. Szkoda tylko, że atmosfera Spodka zupełnie nie pasowała do tego wydarzenia.

W piątek w Filharmonii Śląskiej uczestniczyliśmy w koncercie z prawykonaniem kompozycji inspirowanej Zabytkową Kopalnią Srebra pt. Silver Concerto. Utwór na klawesyn, orkiestrę smyczkową i multimedia skomponował Adam Wesołowski na zamówienie Burmistrza TG, SMZT i Dyrektora Pałacu w Rybnej. Prawykonanie „Srebrnego koncertu” bardzo się wszystkim podobało, a dźwięki A, g jeszcze długo brzmiały w naszych uszach. Impreza odbywała się w ramach 7. Międzynarodowych Dni Henryka Mikołaja Góreckiego ReGeneracje, dlatego wysłuchaliśmy jeszcze Serenady W. A. Mozarta i prawykonania kompozycji Jerzego Kornowicza „Wrzeciona”. Na uwagę zasługuje również III Koncert brandenburski G-dur w wersji „industrialnej”.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.