blog
nowe wpisy
10-Luty-2020 (15.39), autor: Jan Drechsler

#25825. Tankowanie

​Każdy kierowca potwierdzi moje zdanie na temat motoryzacji, że największym felerem samochodów jest konieczność napełnienia baku paliwem. Od wielu już lat innych problemów z tankowaniem nie ma, jak tylko zajechać na stację, napełnić zbiornik, a potem zapłacić.

Napełniałem bak mojego auta, a po drugiej stronie dystrybutora analogicznie zachowywała się pewna pani. Wcześniej zaczęła nalewać benzynę, dlatego wcześniej skończyła, nieco wcześniej, bo spotkaliśmy się przy kasach.

- Który dystrybutor? - spytała mnie kasjerka.

- Trzeci - odpowiedziałem.

- Nie, chyba czwarty - ona na to.

- Trójka z czwórką mają tyle wspólnego, że gdyby podzielić ósemkę przez dwa, to wychodzi cztery. Natomiast gdyby przeciąć ósemkę wzdłuż, to wyjdą dwie trójki, ale jedna odwrócona - odparłem.

Druga kasjerka wtrąciła się do rozmowy:

- To którym pan autem przyjechał?

- Swoim autem, które stoi jak byk przy trójce - odpowiedziałem, a ta druga kasjerka zwróciła się do pańci, która tankowała równolegle ze mną:

- No, widzi pani! Mówiłam, że pani auto jest na czwórce, ale pani się uparła, że na trójce.

- O Boże, faktycznie! To co ja mam teraz zrobić? - pani była nieco zawstydzona gapiostwem.

Problem przestał istnieć, bo ona dopłaciła mi 4 złote, akurat tyle więcej ja zapłaciłem za nią.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.