blog
nowe wpisy
21-Październik-2018 (19.14), autor: Jan Drechsler

#19058. Temat dnia

​Przede wszystkim dzisiaj żyjemy wyborami do samorządów. Nie chcę twierdzić, że nic poza tym nie dzieje się, że społeczeństwo polskie nie je, nie pije, a tylko wybiera. Lokali wyborczych jest sporo, lecz w żadnym z nich poczęstunków nie serwują. Taki lokal raczej jest nastawiony na proste dzieła graficzne, czyli krzyżyki w kratkach.

Wiele było dyskusji na temat zaznaczenia woli wyborcy, interpretacje linii i krzyżyków momentami przypominały kiepskie teksty kabaretowe. Gwoli ścisłości pragnę przypomnieć, że to, co ma krzyżować się w kratkach nie jest linią, ale odcinkiem. Krzyżyk też może mieć różny wygląd, śmiem twierdzić, że nawet tak zwany ptaszek, czyli zaznaczenie w formie V też jest skrzyżowaniem w punkcie 0 każdego odcinka. Teoria swoje, dywagacje swoje, a praworządnym trzeba być. Dlatego zastanawiałem się, czy nie zabrać ze sobą na wybory ekierki, linijki i kątomierza.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.