blog
nowe wpisy
14-Sierpień-2019 (20.27), autor: Jan Drechsler

#23187. Temat dnia

​Dzisiaj wiele się działo, tematów przeróżnych przemknęło sporo. Wiadomo, środek sierpnia jest dla Polski ciekawy historycznie i religijnie. Ponadto jesteśmy przed dwoma wrześniowymi spektaklami, co jeszcze bardziej podnosi temperaturę w najbliższym środowisku.

Jednak uważam, że najciekawszym zdarzeniem było otrzymanie listu od mojej kuzynki. Prawdziwego listu ze słonecznej Italii! Zwykle kontaktujemy się telefonicznie, internetowo albo bezpośrednio spotykamy się w Cieszynie, gdzie ma również mieszkanie. Dawno temu wyjechała do Włoch, zrobiła karierę jako malarz, ale nigdy nie zapomniała o Ojczyźnie i o kuzynach, a zwłaszcza o mnie.

Listy w chwili obecnej stały się archaizmem, epistolografia sztuką raczej zapomnianą. Cóż, zmieniają się czasy, modernizują nośniki wiadomości. Trochę żal… A z drugiej strony patrząc, przecież nikt nikomu nie zabronił pisania atramentem pięknych słów i wysyłania w starodawnej kopercie.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.