blog
nowe wpisy
09-Grudzień-2019 (22.14), autor: Jan Drechsler

#25004. Trochę w ogłupieniu

Wytworzyła się w społeczeństwach różnych państw kasta wszystkowiedzących, którzy bez podstaw naukowych, bez dowodów, bez jakiegokolwiek doświadczenia wypowiadają się na tematy, które mają im przysporzyć opinii mądrych. W ubiegłym tygodniu jadąc samochodem słuchałem w radiu dyskusję jakichś celebrytów. Jeden opowiadał jaki to on jest nastawiony na zdrowe jedzenie i picie. Wody z butelki plastikowej nie pije, bo ona zaśmieca świat, a poza tym rozkłada się w wodzie i truje pijącego. Z tym pierwszym stwierdzeniem zgodzę się, ale to drugie nieco mnie… powiedzmy, zastanowiło. Nie długo jednak, bo w następnej audycji jakaś pańcia stwierdziła, że butelka plastikowa ulega bardzo długo degradacji. Orientuję się jak z tą sprawą jest faktycznie. Chemia raczej mnie interesowała, coś tam pamiętam, a jeśli chcę się dowiedzieć albo przypomnieć wiadomości, sięgam po odpowiednią literaturę, a nie biorę za pewnik wypowiedzi z radia.

Życie w ogłupieniu i plastikowej histerii promieniuje także w innym kierunku. Pewni znajomi kupują zabawki dzieciom tylko z drewna, co jest bardzo słuszne. Dyskutując z nimi na tematy związane ze środowiskiem dowiaduję się, że kategorycznie sprzeciwiają się wycinaniu lasów. Na pytanie, skąd mają producenci brać surowiec, pada odpowiedź, że skądinąd. W tym momencie ja także zaczynam głupieć. ​

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.