blog
nowe wpisy
06-Styczeń-2020 (18.36), autor: Jan Drechsler

#25311. Trzej Królowie

​Prawosławni zaczynają świętować, a katolicy i świat idący szlakiem wydarzeń kalendarza gregoriańskiego kończy cały cykl uroczystości. Dzisiaj Trzej Królowie przeszli ulicami wielu miejscowości, sądząc po tłumach, dzień ten stał się lubianą chwilą w życiu społeczeństwa. Jeszcze kilka lat temu sam się zastanawiałem, co ludzie będą robić w jeszcze jeden wolny dzień w roku.

Jak mi wiadomo, okres Bożego Narodzenia zakończy się w przyszłą niedzielę, czyli w Niedzielę Chrztu Pańskiego. Jednak już teraz choinka robi się nieco smutniejsza, Mędrcy świata i ci mniej kojarzeni z królami, położą się spać i o świcie wstaną do codzienności. Pragmatyzm sugeruje, żeby to dzisiaj życzyć wszystkim szczęścia i sukcesów, bo one w codzienności przynoszą wiele barw i uśmiechów zadowolenia.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.