blog
nowe wpisy
05-Styczeń-2020 (20.23), autor: Jan Drechsler

#25306. W Cieszynie i Trzyńcu

​Lata lecą, ale my stale młodzi. Kuzynostwo po polskiej i czeskiej stronie jest na tym samym poziomie wiekowym, nawet dowcipy sobie robione bawią tak samo.

Spędziliśmy bardzo udaną niedzielę, opowieściom nie było końca, a co najciekawsze, już tyle razy spotykaliśmy się, a zawsze coś nowego zostanie odkryte z życia bliższej i dalszej rodziny. Być może plotkarskie spotkania porównać należy do prac archeologicznych, z każdą warstwą odkrywanej powierzchni zapomnienia odkrywa się coś ciekawego, godnego uwagi.

Jedno jest w tych spotkaniach w Cieszynie i Trzyńcu ujemne, smutne. Z powodu złej kondycji zdrowia brakuje mojej najstarszej siostry. Takie jest życie, jeszcze życie, a nie archeologia.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.