blog
nowe wpisy
14-Maj-2017 (20.11), autor: Jan Drechsler

#11118. W drodze powrotnej

​Weekend spędzony w Żorach to zwykle dobry odpoczynek, zrelaksowanie mózgu i zdystansowanie się od codzienności. Wczoraj wycieczka do Pszczyny, spacerowanie po parku, obserwacja zachowań ptaków, zwłaszcza siwych wron. Te drapieżniki podobno zdziesiątkowały kaczy przychówek. Poza tym, a dla Agnieszki przede wszystkim, robienie zdjęć kwiatom i szeroko pojętym urokom książęcych posiadłości.

Wieczorem grzebanie w rodzinnych starociach. Przy okazji sporo śmiechu podczas przeglądania zdjęć. Dzisiaj niedziela, raczej słoneczna, więc wygrzewanie się, czytanie i leniuchowanie.

W drodze powrotnej nieco zgrzytu. Zjechałem z autostrady w Szałszy, żeby jadąc przez Kamieniec kupić świeży chleb w zbrosławickiej całodobowej piekarni. Za Świętoszowicami dotarliśmy przed leśniczówkę, a tam korek spowodowany wypadkiem, po prawdzie sprzątaniem po wypadku. Nawet nie pytałem co się stało, bo ładowanie wraku mnie nie podnieca. Zawróciłem i drogą okrężną dojechaliśmy szczęśliwie do domu.

Trzeba przyznać, że nieco lepsza pogoda pogorszyła stan psychiczny piratów drogowych. Nie wiem, co się tam akurat stało, ale weekendowe wojaże wymagały sporego skupienia za kierownicą.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.