blog
nowe wpisy
05-Styczeń-2020 (12.34), autor: Andrzej Kanclerz

#25304. W “Montesie” i nie tylko.

W grudniowym numerze “Montes Tarnovicensis” nr 101 na stronach 12 i 13 znalazł się mój artykuł „Promocja książki o św. Barbarze”. A właściwie dwóch książek, bo jeszcze reprintu modlitewnika Bractwa św. Barbary. Kto jeszcze nie wie, że takie publikacje się ukazały zapraszam do zapoznania się z moim tekstem.

Przed świętami ukazał się rozwieź w formie książkowej mój program nauczania edukacji regionalnej wraz ze scenariuszami lekcji dla klas 7. i 8. pod znanym tytułem „Dzieło natury – sztuka człowieka”. Zawiera 11 lekcji: od Tarnowskich Gór jako miasta wielokulturowego, poprzez historię tarnogórskiego górnictwa, działań na rzecz udostępnienia turystom podziemi, aż do takich tematów jak co to jest UNESCO, jakie obiekty figurują na polskiej liście światowego dziedzictwa UNESCO, co zawiera tarnogórski wpis i jak mamy chronić nasze dziedzictwo. Program wydało Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej w nakładzie 100 egzemplarzy, które będą dostarczone do szkół tarnogórskich.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.