blog
nowe wpisy
28-Luty-2020 (13.31), autor: Andrzej Kanclerz

#26082. W “Montesie” o Kirschu

Zapraszam do lektury lutowego numeru „Montes Tarnovicensis” nr 102/2020, w którym obok jak zwykle bardzo ciekawych tematów historycznych, można na stronie 7 znaleźć mój artykuł poświęcony nowej książce tarnogórzanina Donata Kirscha „Eliminacja episteme. Pisma krytyczne” ze świetnym opracowaniem Andrzeja Śnioszka (Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego, Katowice 2020).

Z tarnogórskich ciekawostek literackich warto wspomnieć o trzeciej książce w dorobku Ryszarda Bednarczyka pt. „Wielki pierd”. Tym razem są to opowiadania historyczne, których akcja dzieje się w TG. Mam wrażenie, że to niej ostatnia tarnogórska publikacja w tym roku i będziemy się cieszyć jeszcze kilkoma.

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej wydało płytę z koncertem fortepianowym Przemysława Szczotki w wykonaniu Gabrieli Szendzielorz- Jungiewicz, który został napisany na specjalne zamówienie. Płyty jeszcze nie słuchałem, ale uczestniczyłem w prawykonaniu tego utworu w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śl. i muszę się przyznać, że byłem pod wrażeniem.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.