blog
nowe wpisy
06-Grudzień-2019 (21.09), autor: Jan Drechsler

#24957. Św. Mikołaj

Ten patron jest bardzo popularną postacią z chrześcijańskiej hagiografii. Osobiście nie mam nic przeciwko jego innym wyobrażeniom w zagranicznych tradycjach, ale preferuję tego, który pasuje do mojej kultury. Jeśli wprowadzać odrobinę baśniowości do rodzinnego życia, to niech będzie ona mniej pogańska, bardziej zbliżona do wiary, w której się wychowałem, która mnie nigdy nie zawiodła. Tak, największym prezentem mikołajowym dla katolika jest pewność, że zawsze może liczyć na wsparcie.

Św. Mikołaj od 2011 roku kojarzy się z naszą najstarszą wnuczką, Martą. Dzisiaj ma 8 urodziny. Jest rezolutną dziewczynką i jej powitanie: “cześć dziadek!” jest dla mnie dowodem, że mam nie tylko kochaną wnuczkę, ale miłą koleżankę.

Czytając nieco o św. Mikołaju, natrafiłem na krąg jego podopiecznych. Jest on patronem wielu zawodów. miedzy innymi piwowarów. I za to go lubię!

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.