blog
nowe wpisy
12-Czerwiec-2019 (21.30), autor: Jan Drechsler

#22320. Walka z Celsjuszem

​Wszyscy chodzimy spoceni, bo jakby inaczej, skoro gramolimy się do góry po stopniach Celsjusza. Z wysokimi temperaturami trzeba sobie radzić, nie wolno zapominać o tym, że istnieje coś takiego jak udar cieplny, że spadek odporności w takiej aurze jest możliwy.

Niedawno pisałem o moich konsumpcyjnych sposobach na przetrwanie, ale są także inne metody ochrony przed piekielną aurą. Najzwyklejsze moczenie nóg w zimnej wodzie daje pożądane efekty. Pewien kierowca zawodowy z czasów kiedy klimatyzacja w samochodach była bliska literaturze science fiction, twierdził, że mokry ręcznik na szyi zapewnia komfort jazdy w upale. Stosowałem to, polecam, bo skutkuje.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.