blog
nowe wpisy
10-Listopad-2019 (20.17), autor: Jan Drechsler

#24541. Warto było

​Mogę stwierdzić z czystym sumieniem, że warto było pojechać do Skoczowa na spotkanie z Anną Mandrelą. Już z jej wykładu dowiedziałem się sporo o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, ale co najważniejsze potwierdziła się moja opinia, że był on naprawdę niezłomnym, przede wszystkim niezłomnym człowiekiem. Świadczy o tym nie tylko jego działalność w czasie II wojny, ale także postawa i morale przed jej wybuchem.

Komuś wyraźnie zależało, żeby zniknął w oparach hańby, zniesławienia. Ktoś bardzo pragnął zawładnąć jego życiorysem, chełpić się przed ogłupiałym społeczeństwem odważnym działaniem w Auschwitz, chociaż prawda była inna. Pilecki mógł mu w tym przeszkodzić, więc musiał zginąć zupełnie, czyli razem z duszą i ciałem.

Widocznie niezłomność rotmistrza była i jest tak wielka, że wraca nawet po tylu latach zapomnienia.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.