blog
nowe wpisy
09-Marzec-2018 (14.02), autor: Andrzej Kanclerz

#15809. Warto ją mieć!

Właśnie ukazała się publikacja „Materiały z konferencji popularnonaukowej poświęconej tarnogórskiemu środowisku literackiemu w latach 1954 – 2017 oraz postaci Jana Nowaka - pierwszego kronikarza ziemi tarnogórskiej zorganizowanej
w dniu 8 września 2017 r. przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej”. Muszę się przyznać, że to ja jestem autorem części pierwszej, zaś pan Stanisław Wyciszczak części drugiej. Bardzo polecam to wydawnictwo, bo zawiera najbardziej kompletne informacje na temat 34 autorów, ich życia i twórczości. Nie zabrakło fotografii oraz skanów okładek wydanych książek. Można również dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat Jana Nowak – kronikarza, poety, księgarza, introligatora, geodety i powstańca śląskiego. Publikacja ta udowadnia, że Tarnowskie Góry są miastem, w którym życie literackie jest ważnym elementem kulturotwórczym. Zapraszam do zakupu w siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej przy ul. Gliwickiej 2, gdzie znajdziecie Państwo jeszcze wiele innych pięknych i ciekawych książek. Cena 6 zł.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.