blog
nowe wpisy
16-Kwiecień-2017 (18.42), autor: Jan Drechsler

#10675. Wesoły dzień nastał

Wielkanoc jest świętem radości, co podkreśla istotę nastroju chrześcijaństwa. Problemy są niczym, śmierć jest do pokonania, nastąpić musi, ale i tak bądźmy dobrej myśli.

Trzymając się szlaku dobrej myśli udaliśmy się o świcie do naszego kościoła w Zbrosławicach na rezurekcję. Oczywiście ja na miejsce najmniej eksponowane w zacisze bocznego chóru. Tam zawsze jest miejsce siedzące, nikt i nic nie rozprasza człowieka pragnącego spokoju.

Ksiądz zaczął kazanie nawiązując do jakiegoś opowiadania o śmierci, a wtedy starszy pan siedzący tuż obok zsunął się na podłogę robiąc wiele rabanu. Stracił przytomność, nie wyglądało to zabawnie. W kilka osób rzuciliśmy się do pomocy, nie jest ważne jak przebiegała akcja ratunkowa, człowiek wnet się ocucił, twierdził, że jest już w porządku. I faktycznie tak było, bo przez resztę mszy nie wykazywał odchyłów.

Jeden z wiernych pobiegł do zakrystii i przyniósł szklankę wody. Poszkodowany podziękował, nie chciał pić. Po jakimś czasie na chórku zjawił się kościelny zbierający ofiary. Mężczyzna, który przyniósł wodę podszedł do otwartego okna i chlusnął całą zawartość nie patrząc, czy ktoś na dworze przed kościołem stoi, jak zwykle. Okrzyku nie usłyszałem, więc nic się nie stało, ale zaczęła pracować wyobraźnia. Dusiłem się ze śmiech. Gdyby było cieplej, to kilku wiernych przeżyłoby wcześniejszy śmigus.

Tak wesołej rezurekcji jeszcze nie miałem.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.