blog
nowe wpisy
20-Kwiecień-2019 (21.55), autor: Jan Drechsler

#21563. Wielka Sobota

​Niejako dzień oczekiwania na coś... ale na co? Chrześcijanie obchodząc pamiątkę mesjańskich mąk Jezusa oczekują Wielkanocy, święta Zmartwychwstania. Ważą się względy sacrum i profanum, to ostatnie bywa przesadzone aż do stopnia niezrozumienia zagadnienia. Pisanka, zajączek są jedynie ozdobnikami świętowania tego, co istotne. Sam nieraz wypowiadałem się stanowczo, że chrześcijaństwo jest radosne. To nie znaczy, że infantylne, a tradycyjna ludowość nie powinna górować nad tym, co święte.

Pytam sam siebie, czy jestem przygotowany do Wielkanocy? Chyba tak. Nie chyba! Z całą pewnością duchowo i materialnie też. Materialnie, czyli przede wszystkim kulinarnie. Duchowość mąciły życzenia, które przychodziły wtedy, kiedy robiłem rolady na jutrzejszy obiad rodzinny. Zastanawiające jest, jak to robią niektórzy znajomi, że mają czas na napisanie życzeń, kiedy ja ostro walczę w kuchni?

Zapewne poradzili sobie z przygotowaniami już wcześniej.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.