blog
nowe wpisy
21-Kwiecień-2019 (19.44), autor: Jan Drechsler

#21566. Wielkanoc

​Sama nazwa święta wskazuje, że wszystko powinno być wielkie. Z pewnością wielka zaduma nad egzystencją, nad sensem życia. Nie w kategoriach czy sens jakiś jest, czy go nie ma, ale bardziej jak zachowywać się, żeby było sensownie.

Wielkie przygotowania do wielkanocnego obiadu, to nie tylko skutek wielkiego święta. Mając rodzinę sporej liczebności, trzeba nieco trudu włożyć w kulinaria. Potem posprzątać też w wielkich rozmiarach. Sprawnie poszło, bo przecież nie pierwszy raz to robimy.

W związku z wielkością święta i rozmiarami rodziny, dochodzi także wielka uwaga na dzieci, Nie na nasze przecież, ale na najmłodsze pokolenie. Marta i Staszek są na tyle dorośli, że doglądać ich nie trzeba. Jak sobie przypomnę poprzednie lata, kiedy roznosili mieszkanie, to włosy dęba stają. Teraz bawią się w spokoju, przede wszystkim trzeba im dać kolorowanki i jakby dzieci nie było. Najmłodsi łapią kontakt z sobą. Antek na czworaka włazi po schodach na piętro, ale Basi nie pozwala. Rozsądny chłopak, bo starszy… o pół roku. W mojej pracowni czuł się nader swobodnie. Do czasu, aż pokazałem mu sznurkowego utopca, który wisi na lampce przy komputerze. Basia za to bardziej woli kuchnię. Zwłaszcza butelka z octem winnym stanowiła wielką atrakcję.

Jeśli wszystko wielkie, to obecnie wielki relaks. Wielkanoc w takich rozmiarach to spełnienie moich marzeń.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.