blog
nowe wpisy
18-Kwiecień-2019 (19.45), autor: Jan Drechsler

#21518. Wielki Czwartek

​Zaczęło się Triduum Paschalne, kulminacja przygotowań do Wielkanocy. Przy okazji Wielkiego Czwartku obchodzimy pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa.

A, no właśnie. Ostatnio sporo się mówi o gorszących przypadkach w… Kościele. Właśnie myśląc o tym przypominam, że drzwiami do Kościoła Powszechnego nie jest sakrament kapłaństwa, ale chrzest. Zawężając pojęcie Kościoła jedynie do kleru popełniamy kardynalny błąd! W Kościele działo się i dziać się będzie zawsze sporo zła, dlatego też istnieje sakrament pokuty. Odcinanie się laikatu od grzechów kleru jest także błędem, bo za Kościół jesteśmy odpowiedzialni wszyscy. Wszyscy chrześcijanie!

Ubolewać jednak należy z powodu faktu, że nawet księża mówią o sobie Kościół. Czyżby sprawowali codzienną Eucharystię bezmyślnie? Przypomnieć im należy, co czytają bezpośrednio przed “Ojcze nas”.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.