blog
nowe wpisy
24-Grudzień-2019 (21.44), autor: Jan Drechsler

#25187. Wigilijne tradycje

​Jednym z wielu zwyczajów wigilijnych jest odwiedzanie grobów najbliższych osób. Nie jakieś przesiadywanie na ławeczce i rozpamiętywanie przeszłości. Ta tradycja ma dwojakie piękno, bo to ważniejsze - uczuciowe i drugie - praktyczne, bo taka wizyta łączy się z posprzątaniem na mogile dekoracji z Wszystkich Świętych.

Drugą tradycją związaną z odwiedzaniem cmentarza jest parkowanie samochodów w parku. Niby wyrazy bliskoznaczne, ale jednak zupełnie odległe w znaczeniu. Park nie służy do parkowania na trawnikach, do wjeżdżania głęboko między drzewa. Trochę mnie to zniesmaczyło, bo parking wzdłuż ul. Wyszyńskiego wcale nie był przeładowany.

A tak poza tym smędzeniem, to zaczynam przeżywać wesoło i szczęśliwie Boże Narodzenie i tym zaczynam żyć, a nie problemami, które do mnie nie należą. Tradycyjnie muszę nieco narzekać.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.