blog
nowe wpisy
09-Czerwiec-2019 (21.22), autor: Jan Drechsler

#22265. Wrocław sykstyński

​Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy z Wrocławia. W Kolegiacie Świętego Krzyża, w dolnej kaplicy tam, gdzie kiedyś był kościół greckokatolicki, Wystawione są reprodukcje fresków z Kaplicy Sykstyńskiej. Pewnie, że oglądanie ich nie jest tym samym, co oryginałów, ale traktując to jako formę edukacji historycznej, uważam, że wyprawa miała głęboki sens. Każdy ze zwiedzających otrzymał słuchawkę z nagraniem komentarza biblijnego i artystycznego. Można sobie było słuchać do woli bez zdania się na wiedzę i interpretację przewodnika.

Następnym etapem było fragmentaryczne zwiedzanie Muzeum Narodowego. Wszystkiego zobaczyć nie byliśmy w stanie, bo nagromadzonych eksponatów jest sporo. Poza tym nie jestem zwolennikiem zwiedzania muzeów, ale pójścia w konkretnym celu, żeby obejrzeć ciekawy eksponat, obraz albo wystawę.

Zesłanie Ducha Świętego spędziliśmy na dowartościowaniu własnego ducha. Może to jest dobrym sposobem na świętowanie takiej okazji.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.