blog
nowe wpisy
19-Październik-2018 (18.09), autor: Jan Drechsler

#19050. Wyborcze oczko

​Jeśli ktoś będzie się nudził w niedzielę, to proponuję grę karcianą w oczko, a ściślej w wyborcze oczko w Zbrosławicach. W takiego blackjacka, w którym niczego się nie przegrywa. Od normalnego oczka tym się różni, że zagrać można tylko w niedzielę nadchodzącą właśnie, czyli 21-go. Ta data to już wygrana, co bystro zauważą ci, którzy znają zasady prostej gry w karty, bo 21 to oczko. Dalsze kroki w grze są takie, że idzie się do swojego lokalu wyborczego, bierze się karty i nawet myśleć nie trzeba, tylko na liście kandydatów do powiatu wyszukać listę nr 21. Co za szczęście, znowu oczko! Teraz bierze się długopis i robi się krzyżyk przy pozycji nr 5. Ktoś powie, że wybranie tej wartości czyni przegraną. Nic takiego! Fura, czyli przekroczenie 21 jest przegraną w normalnym oczku albo w blackjacku, ale nie w oczku wyborczym! To szansa wygranej dla mnie, ale przede wszystkim dla mieszkańców powiatu.

W takie zasady oczka wyborczego najlepiej grać rodzinnie z wszystkimi pełnoletnimi osobami, a jeszcze lepiej zaprosić sąsiadów i wszystkich znajomych.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.