blog
nowe wpisy
09-Maj-2018 (21.03), autor: Jan Drechsler

#16715. Wycieranie się

​Powodów do wycierania się było kilka, a nawet kilkanaście albo więcej, bo nie mogę pominąć rutynowego suszenia rąk po ich umyciu. Zdecydowanie najwięcej powodów do wykonywania tej czynności było po obfitych opadach, które nas nawiedziły.

Nie o takim wycieraniu mam zamiar napisać. Według kalendarza sowieckiego dzisiaj przypada kolejna rocznica kapitulacji wojujących ze światem Niemiec pod nazistowskimi rządami, wiedzionymi ideologią ludobójstwa. Z tej okazji wystąpił prezydent (niektórzy mówią - car, ale nie użyję tego tytułu, bo carowie w większości jakąś klasę mieli) Rosji. Prezydent wypomniał niektórym narodom, ze kolaborowali z nazi, nie wspomniał o roli ZSRR w zdradzieckim napadzie na kilka krajów, w tym na Polskę. Wycierał się prezydent innymi, bo widocznie ma powody. Jakie? Mam dziwne przeczucie, że w imperium rosyjskim zaczyna się uczta Baltazara.

Komuś na ścianie już zaczyna niewidzialna ręka pisać wyrok. Można tuszować historię, zaciemniać teraźniejszość, ale tego napisu nie jest w stanie nikt wytrzeć.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.