blog
nowe wpisy
21-Listopad-2017 (17.19), autor: Jan Drechsler

#14073. Wypróżnianie

​Długo byłem cierpliwy, ale dzisiaj coś mnie tknęło i muszę wypowiedzieć się w tej materii, a właściwie w sprawie ekskrementów. Od dłuższego czasu czuję się nękany poprzez media reklamami związanymi z dolegliwościami gastrycznymi, a w szczególności promocją środka wspomagającego sra… przepraszam, wypróżnianie. Dostaję białej gorączki słysząc tekst o Ani, która miała problemy, a pozbyła się dzięki jakimś tabletkom.

Z racji wykonywanego zawodu jestem obyty ze środowiskiem zanieczyszczonym odchodami, wiem jak w takich warunkach utrzymywać higienę. Mam na myśli mądrą higienę, czyli pracować tak, żeby w brudnych warunkach efekt był czysty. Nie brzydzi mnie byle kupa, niejednokrotnie podczas porodów w chlewniach i oborach byłem zmuszony kłaść się tam, gdzie ludzie o słabszych nerwach baliby się nawet oddychać. Nigdy jednak nie zdarzyło mi się konsumować cokolwiek zgnojonymi rękami, wychowano mnie tak, że w ubikacji niczego nie jadam, a nawet nie żuję. Dlatego reklama o wypróżnianiu słyszana z radia podczas śniadania, a nawet tylko w momencie picia kawy, wywołuje u mnie odruch wymiotny.

Władza ustawodawcza uporała się z różnymi niestosownymi reklamami, nikt nie usłyszy, nie zobaczy promocji papierosów, alkohol też może być lansowany w godzinach nocnych. Zachwalanie leków musi zawierać odpowiednią formułkę. Może ktoś pomyśli o tym, żeby ograniczyć psucie społeczeństwu smaku serka, jajecznicy, sałaty lub szynki ze świeżym pieczywem nachalną opowiastką o problemach z ruchami robaczkowymi i tłocznią brzuszną.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.