blog
nowe wpisy
08-Czerwiec-2018 (18.25), autor: Jan Drechsler

#17142. Wyrok w zawieszeniu

​Nie ukrywałem tego, że ostrzę sobie zęby na nowe auto. Linea jeździ, przechodzi kolejne badania techniczne, ale stale jej coś dolega. Kiedyś nawet pisałem, że jeszcze jedna wpadka, a pożegnamy się na zawsze.

Wczoraj mój samochód zaczął wydobywać z siebie dźwięki podobne do tych, jakie towarzyszą rajdowcom z bożej łaski, którzy straszą wioski swoją techniką jazdy i znajomością mechaniki, którą błędnie nazywają tuningiem. Jednym słowem wył jakby go ze skóry odzierali. Zastanawiałem się, czy już nie pojechać na ul. Towarową, ale pomyślałem, że awaria układy wydechowego nie może skutkować wyrokiem śmierci. Zwiesiłem egzekucję, naprawiono mój pojazd dość błyskawicznie i niedrogo. Nie wolno rozstawać się z wiernym towarzyszem codzienności tylko dlatego, że nieco szwankuje.

- To jest jeszcze całkiem dobre auto, co ty chcesz od niego? - zapytał mnie mechanik śmiejąc się z moich narzekań.

- Chcę, żeby jeździło - odparłem.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.