blog
nowe wpisy
19-Wrzesień-2018 (21.14), autor: Jan Drechsler

#18558. Z kosmosu

​Słuchacze Trójki z pewnością lubią poranne audycje Tomasza Rożka zatytułowane “Pytania z kosmosu”. Trochę jest z tym ubawu, nieraz można się czegoś dowiedzieć, a także zrobić krótką, poranną powtórkę z wiedzy.

Jadąc dzisiaj słuchałem radia i robiłem wielkie oczy. Ktoś wymyślił takie pytanie, którego odpowiedź wprowadziła mnie w osłupienie, bo doktor nauk fizycznych zaczął bredzić. Co by się stało, gdyby na jakiś czas przysłonić Słońce? Rożek zaczął wywody na temat zaćmień, opowiadał jakieś farmazony.

Przecież codziennie mamy kompletny brak Słońca i nic szczególnego się nie dzieje, co pogrążałoby życie na Ziemi. Wręcz przeciwnie, nocą to życie najczęściej jest poczynane. Jeśli natomiast ktoś chce się dowiedzieć, jaka jest reakcja po dłuższym braku promieni słonecznych, niech sobie poczyta na temat nocy polarnych albo jeszcze lepiej pojedzie za koło podbiegunowe. Kosmos czasami jest bardziej prosty, niż odpowiedzi z kosmosu.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.