blog
nowe wpisy
04-Luty-2019 (19.08), autor: Jan Drechsler

#20446. Zakopane

Był ranek, taki mój, czyli przed 4:00 wstałem i wydawało mi się, że coś jest inaczej, niż wczoraj. Patrzę za okno - biało. Istne Zakopane, napadało śniegu sporo, pojedyncze auta suną wolniutko chociaż ulica nawet, nawet! Powiedzmy, że odśnieżona.

Ulica tak, ale jakoś muszę wyjechać z garażu. Plusem trzymania samochodu pod dachem jest komfort braku śniegu na karoserii, ale wrota trzeba otworzyć, a one pewnie zasypane, zakopane i nie wiem czy nie lepiej by było zsypywać białe szaleństwo, niż pocić się z łopatą. Przez piwnicę przeszedłem do garażu, uchyliłem drzwi i… znieruchomiałem! Pług, który czyścił ulicę podjechał nieco wgłąb podwórka i odśnieżył mi wyjazd. Chyba odszukam kierowcę i postawię mu piwo.

Przed momentem wróciłem z Ptakowic z rodzinnej interwencji. Bardziej motoryzacyjnej.

- Proszę przyjedź, auto zakopało się w śniegu!

“Tak, samo się zakopało” - pomyślałem sobie swoje i pojechałem na ratunek. Na nartach nie jeździmy, czasu specjalnie nie ma na zimowe szaleństwa, to przynajmniej tyle niech będzie przyjemności, że auto zakopane wyciągnę z zaspy.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.