blog
nowe wpisy
21-Czerwiec-2018 (20.03), autor: Jan Drechsler

#17313. Zasadnicze pytanie

​Będzie w końcu ta burza, czy nie? Lato astronomiczne powinno zaczynać się jakimś mocniejszym akcentem. Trochę deszczu przydałoby się. Przynajmniej do tego, żeby spłukać plac przed domem. Przedwczoraj przywieziono mi węgiel, męczyłem się ze zrzuceniem do dzisiaj. Oczywiście, oficjalnie nie miałem czasu, ale jakiż to czas jest potrzebny do uprzątnięcia 2 ton węgla?

Inna sprawa, że ochota do pracy w upale jest mierna. Człowiekowi pot leje się po czole, po plecach i w ogóle wszędzie, a węgla jakby wcale nie ubywało. Nawet wydaje się, że kupka rośnie wraz, istna fatamorgana.

Kiedy węgiel znalazł się w piwnicy, wszystko wskazywało na atak ulewy, ale chmury przeszły bokiem, jest duszno jak w pralni, asfalt przed domem czarny, ja spocony i tylko żałuję, że nie pojechałem tam, gdzie nie muszę się pocić, nie muszę czekać na sikawkę z nieba, ale zanurzam się w pełni rozkosznie chłodnej wody.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.