blog
nowe wpisy
20-Listopad-2019 (16.17), autor: Jan Drechsler

#24676. Zmiany

​Znowu do głosu doszły siły, które powodują opadnięcie rąk aż na podłogę. Komuś jest za mało rodzaju żeńskiego w języku polskim i chce doprowadzić do cyrkowych przemian w lingwistyce. Pamiętam jak kiedyś sejm debatował na temat czystości narodowej pisowni i tyle z tego zostało, że chyba tylko ja o tym pamiętam.

Moja propozycja zmian językowych poszłaby w kierunku europejskim i wzorem hiszpańskiej mowy zlikwidowałbym rodzaj nijaki. To jest dopiero ubliżanie komuś, że jest nijaki, czyli jaki? Skoro nijak się go określa, to wiadomo ile jest warty. Jeśli ktoś jak lwica walczy o żeńskość, to może także pomyśli o prawach dziecka. Co ja piszę! Jeśli ktosia, a nie ktoś! Ależ ja jestem nagannie konserwatywny!

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.