blog
nowe wpisy
06-Sierpień-2017 (12.47), autor: Jan Drechsler

#12430. Zmieniłem zamiar

Już kąpielówki były spakowane i ręcznik także, godzina nieco po 6:00. Coś mnie jednak tknęło w głębi duszy, jakaś tęsknota za niedzielnymi spacerami.. źle powiedziane! Zatęskniłem za wędrówkami po okolicznych urokach przyrody i ludzkiej w nią ingerencji. Spacer jest dla leniuchów.

Pojechałem do Rept, zaparkowałem auto między “Lando”, a kościołem i wkroczyłem w zieleń parku tuż przy górnym stawie. Cudownie. Odkrywałem po raz kolejny piękno Doliny Dramy. Samej Dramy jest o tej porze roku niewiele. Szum wody raczej spowodowany wsysaniem jej przez suchą glebę. Cisza niezmącona żadnym dźwiękiem, nawet ptaki jeszcze spały. Drzewa straszyły nieco swoją tajemniczością, niektóre powalone, z dziuplami, które mogłyby być wejściami do podziemi. Całkiem jak w “Krzesiwie” Andersena.

W pewnym momencie zamarłem, bo w chaszczach zauważyłem bielące się owale zupełnie podobne do ludzkich czaszek. Całe szczęście były to purchawki. One też bywają niesamowite w roli materiału do fantazjowania. Park w Reptach zawsze był i będzie zagłębiem pomysłów. Dzisiaj narodził się nowy utopiec, nieco bardziej współczesny, ale także groźny dla niszczycieli porządku i spokoju.

Zmianę niedzielnych upodobań nie powinienem uważać za jednorazową. Tematy wchodzące do głowy lepiej zapisuje się chodząc szybko, niż biegnąc. Nie wspomnę już o pływaniu, bo w wodzie trudno jest korzystać z dyktafonu.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.