blog
nowe wpisy
05-Wrzesień-2018 (19.01), autor: Jan Drechsler

#18359. Zwiedzanie i…

​Trudno nie pokusić się na łyknięcie odrobiny miltikulti. Akurat tego w Niemczech jest sporo i muszę przyznać nieraz ciekawe to wygląda. Schloss - Steinhausen opanowali czarnoskórzy artyści, ale nie tylko. W rzeźbach i instalacjach oraz w artykułach pamiątkarskich widać wyraźnie motywy afrykańskie.

Wdrapaliśmy się także na wieżę Burg Blankenstein. Widok przepiękny, bo przecież w średniowieczu po to między innymi takie wysokie budowle stawiano. W pomieszczeniu tuż pod szczytem, z jakiegoś względu odgrodzonego siatką, natrafiliśmy na śmietnik. Nie wiem, komu do głowy przyszło wnosić na wieżę karton z mlekiem, jakieś jogurty i gotowe dania. U nas widziałem różna cacka, ale to raczej raziło.

Poza tym sporo wędrówki, relaksu, który na tyle zmęczył, że teraz smakować będzie kolacja.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.