blog
nowe wpisy
10-Maj-2018 (15.39), autor: Jan Drechsler

#16728. Zwierciadło

​Kilka lat temu starałem się nakłonić wpływowe w powiecie osoby do zrozumienia sytuacji na skrzyżowaniu pod mostem w Zbrosławicach. Perswadowałem, że umieszczenie lustra poprawi bezpieczeństwo jadących od strony Ptakowic. Zbierały się jakieś komisje, tęgie głowy specjalistów od lokalnego ruchu, a wszystko po to, żeby udowodnić brak konieczności wprowadzenia zmiany na lepsze. Minęło kilka dobrych lat, nie dla wszystkich, bo stłuczek i wypadków pod mostem było sporo. W międzyczasie zrobiono zamieszanie w oznakowaniu, bo to, co namalowano na asfalcie nie odpowiada rzeczywistości na znaku drogowym. O tym także pisałem na blogu, ale nikogo nie zmuszam do czytania moich przemyśleń, a z pewnością nie władze powiatowe, bo one powinny wiedzieć, co się na ich drogach dzieje z autopsji, a nie z moich opowiadań.

Nie wracałbym do spornej sprawy, gdyby nie fakt, że postawiono zwierciadło na tejże samej powiatowej drodze, na prostym odcinku. Stoi sobie przy wyjeździe z budującego się osiedla domków jednorodzinnych. Wnioski? Nie mam, bo po co. Same się nasuwają.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.