Zdaniem Tarskiego - blog polityczny

  • Sympatyczne efekty prawa uchwalonego przez parlamentarną większość. Minister środowiska Szyszko jest dumny z tego, co dzięki pomysłom płynącym z resortu przezeń kierowanego dzieje się w naszym pięknym kraju. Niech żyje dobra zmiana!
    Sympatyczne efekty prawa uchwalonego przez parlamentarną większość. Minister środowiska Szyszko jest dumny z tego, co dzięki pomysłom płynącym z resortu przezeń kierowanego dzieje się w naszym pięknym kraju. Niech żyje dobra zmiana!
23.04.2017

Powrót do rzeczywistości

Nic nie boli tak, jak… W piosence było, że życie. Ja twierdzę, że bolesne są powroty na ojczyzny łono. W szczególności ostatnio. Cóż, jak trzeba, to trzeba, więc wróciłem. I, nie powiem, trochę mnie nowości zaskoczyły.

Po pierwsze udało się pozbyć z fotela starosty Burdziaka Ziuka. Pytanie jest tylko jedno, czemu tak późno? No i kwestia dodatkowa, co powyłazi na wierzch po podliczeniu pożal się Boże działalności tego pana? Twierdzę, że niejedno, ale trzeba poczekać. Nowa pani starosta, jak ją znam (a wiem, że to osoba w administracji biegła niezwykle), musi przejrzeć gospodarstwo. A więc niedługo zaczną na jaw wychodzić dokonania naszego geniusza samorządności. Znam tego pana od lat. Prywatnie nic do niego nie mam, ale nie dałbym mu zarządzać nawet pelargoniami na balkonie. Widać inni wiedzieli lepiej i teraz będzie trzeba łykać żabę i płacić za nią z publicznych pieniędzy. Poczekamy, zobaczymy.

Cieszy również, a może przede wszystkim, to, co dzieje się u szczytów władzy, że wspomnę tylko pożegnanie pana Misiewicza i epistolarny wątek znajomości prezydenta Dudy Andrzeja i ministra o uspokajającym wzroku, mianowicie Macierewicza Antoniego. Radosne jest patrzeć na starcie tych dwóch tytanów. Godzilla i King Kong to przy nich ratlerki Kubusie. Wszystkiemu przygląda się Słońce z Żoliborza, ale póki co nie ingeruje. 

Nieodmiennie dobry humor powoduje u mnie pewna Bardzo Ważna Pani, czyli Miss Selfików. Mój dobry humor powodowany jest nieodmiennie jej doskonałym samopoczuciem. Nie mam pojęcia, co by cię musiało stać, żeby Miss Selfików posmutniała, zdobyła się na chwilę refleksji. Zresztą, ona sama to dla mnie pół biedy. Nadziwić się nie mogę jej najrozmaitszym potakiwaczom, wszelkiego autoramentu ludziom z...

No właśnie. Pozwolę sobie na wątek osobisty. Ładnych parę lat temu siedzieliśmy sobie ze szwagrem, rozmawiając między innymi na temat twórczości Andrzeja Wajdy. Jak wiadomo, wielki reżyser nakręcił między innymi dwa pomnikowe dzieła, "Człowieka z marmuru" i "Człowieka z żelaza" mianowicie. Zastanawialiśmy się, z czego też miałby być człowiek z trzeciej, kręconej współcześnie (było to może ze trzy lata temu) odsłony wiekopomnego dzieła. Z betonu? Z gumy? Z asfaltu, drewna, plastiku, styropianu? Debatowaliśmy tak przez pewien czas, aż wreszcie nas olśniło. Doszliśmy do błyskotliwej konstatacji, że materiałem na człowieka do trzeciej odsłony filmu powinna być masa, z której aptekarze wykonują czopki. Znam przynajmniej kilku takich ludzi-czopków, a doświadczenie uczy, że coraz ich więcej i więcej naokoło. Potrafiłbym wymienić całkiem sporo nazwisk osób, których buty ledwo co wystają z przewodów pokarmowych ich idoli.

To tyle. Okazuje się, że tych radości to znowu tak wiele nie było. Cóż, na bezrybiu i rak ryba. Zatem, jak mówił nieodżałowanej pamięci Jan Ciszewski, do usłyszenia, do zobaczenia. 


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.