Zdaniem Tarskiego - blog polityczny

  •  I skończą się czasy, że goły facet będzie mógł sobie leżeć na fontannie. Odziać ich, niech nie rażą uczuć, nie, nie odziewać, wyrzucić, przetopić .
     I skończą się czasy, że goły facet będzie mógł sobie leżeć na fontannie. Odziać ich, niech nie rażą uczuć, nie, nie odziewać, wyrzucić, przetopić .
11.06.2019

Ewakuacja czasowa

Chyba z pół rządu najjaśniejszej pitnęło do Brukseli. Tuzy takie, jak np. Zalewska od edukacji, Mazurek od nie wiem czego, Brudziński od młodzieży patriotycznej, czy wreszcie sama Szydło od pieniędzy, co się im należały, będą teraz uszczęśliwiać swym widokiem deputowanych z innych krajów. I fajnie, bo będąc w absolutnej mniejszości nic tam zdziałać póki co i na szczęście nie mogą. Ale co jo godom, co jo godom. Od wyborów minęło już tyle czasu, wszyscy o tym wiedzą, a ja się tu rozpisuję i Amerykę odkrywam.Po co?

No, ale zacząć jakoś trzeba. Potem, ponoć idzie lepiej. Moje dwie koleżanki pojechały sobie w szeroki świat. Wzięły dowody osobiste, karty kredytowe, czy tam do bankomatów, kupiły sobie bilet na samolot i nie prosząc nikogo o nic, po prostu obie poleciały na drugi kraniec Europy. Obie pamiętają czas sprzed 30 lat, kiedy to o miejscu, w które się udały, mogły sobie jedynie pomarzyć. A teraz, możesz się nawet z pracy urwać i sobie polecieć gdzie tam chcesz.

Piszę to, bo ktoś mnie spytał po ostatnim wpisie, czy rzeczywiście za nieboszczki komuny aż tak zniewolony byłem? Odpowiedź łatwa nie jest. Oto z jednej strony miałem swoją własną strefę komfortu, w której dobrze się czułem i miałem w nosie, czy rządzi nami komuna, czy ktoś inny. Z drugiej zaś strony byłem przez rzeczoną komunę stłamszony, co widzę dopiero teraz, kiedy szósty krzyżyk na karku. Jak? Ano tak, że niektórych rzeczy sobie w ogóle nie wyobrażałem. Na przykład tego, o czym akapit wyżej. Albo o tym, że mogę pójść sobie do księgarni i kupić czasopismo, książkę, film i co tam jeszcze z dowolnej części świata. Tak, tego sobie wyobrazić nie mogłem.

Cieszę się z tego, że tej Europy lizną choć trochę ci, których wymieniłem na samym wstępie. Może choć jednego z nich (patrząc w ich szczere, inteligentne oblicza można sądzić, że będzie inaczej) najdzie jakaś refleksja, że ten świat wygląda inaczej, niż stara się go przedstawiać przewodnia siła narodu. Jeśli tak się stanie, to dobrze. Jeśli nie... Tragedii nie będzie. Myślę sobie, że ludzie myślący kategoriami zwycięzców ostatnich wyborów są skazani na niebyt w niedalekiej już przyszłości. Skończy się, jak to mówią, babci sr..... To tylko kwestia czasu. 


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.