Zdaniem Tarskiego - blog polityczny

15.05.2017

Gdybym to ja wiedział

Gdybym wiedział, że pan radny Śnietka jest taki wrażliwy, to bym się jego partyjnej towarzyszki nie czepiał. Ale za późno na płacz, bo mleko się wylało i wszystko, co teraz się rzeknie, będzie tylko czczą gadaniną. Trzeba więc krytykę koleżanki wziąć na klatę i zamiast oskarżać Bogu ducha winnego Tarskiego o propagowanie hejtu i podsycanie nienawistników, zastanowić się, czemu pani poseł jest dla tegoż Tarskiego aż tak wdzięcznym obiektem krytyki.

Zacznijmy od tego, że z naszej okolicy wybranych zostało kilku posłów PiS, że wspomnę choćby pana Tobiszowskiego (imienia nie pomnę), pana Szaramę (również imienia nie pomnę) oraz pana Polaczka (po śląsku) Jorgusia. I jakoś żaden z tych panów nie dał mi dotąd powodu do tego, by o nim pisać. Jasne, mógłbym, że merytorycznie się wypowiadają, że nie lansują się w mediach społecznościowych, że nie narażają się na pośmiewisko itd. Mógłbym, bo cały PiS jest biegunowo odległy od mojego postrzegania świata. Jest absolutnie niepasowny (tak mówią) do mojego i światopoglądu, i poczucia humoru, i estetyki, i wyobrażenia o tym, co dobre, co złe, niezgodny z moim poczuciem smaku, zasadami, z moim bushido, z moimi wiadomościami z dziedziny fizyki, zwłaszcza zaś aerodynamiki i hydrodynamiki, niekompatybilny historycznie, niepasujący wizją przyszłości, poglądem na przeszłość i wyobrażeniem o teraźniejszości. Jest mi obcy, jak jemu obcy są migranci z Afryki, jest mi obcy jak smak szpinaku i parę innych rzeczy. A jednak z jakiejś przyczyny, bohaterką mą ulubioną jest pani tarnogórska poseł. Cóż, widocznie zasługuje na to, a tamci nie. I niech tak zostanie. A Pan, Panie Januszu, niech będzie dzielny. To nie moje pisanie spowodowało falę hejtu i pogróżki rzekome pod jej adresem. Potępiam takie działanie, uznaję je za podłe i tchórzliwe, właściwe wszelakiej maści wszarzom, którzy nie mają odwagi cywilnej podpisać się pod tym, co piszą. To postawa godna szmaciarzy, skarlałych tchórzy i kogo tam jeszcze. Kiedyś, kiedy nie było jeszcze internetu, kiedy nie istniały komputery, drukarki, fejsbuki, gnidy takie wysyłały anonimy wyklejane z liter powycinanych z gazet lub pisały po ścianach wychodków. 

Powtórzę więc, ja się podpisuję. I uroczyście obiecuję, że nie odwrócę wzroku od jakże intensywnie dla dobra Polski pracującej pani posłanki Dziuk Barbary. Nie odwrócę, bo mnie zauroczyła swą patriotyczną postawą, swą skutecznością, swą pracowitością. Żyję na tym łez padole 55 lat, pani poseł jest ode mnie sporo młodsza, a ja dotąd ani zdjęcia z Jarosławem Polskęzbawem nie mam, ani z ojcem Rydzykiem, ani nie fotografowałem się z takim kontynentem intelektu jak ideolog radiomaryjny niejaki profesor Nowak Robert Jerzy. Nie piszę na swoich fejsbukach, że pracuję dla Polski, nie zwierzam się z tego, co robię dla innych. No słowem bidny taki jestem. Ale za to nie leję się żurem, wypisując propagandowe formułki z przekazów dnia zapewne, podkreślając wielkość rzekomą Dudy Andrzeja, pełniącego obowiązki prezydenta swych wyborców, czy publikując wiekopomne myśli strzeliste o powstawaniu z kolan kraju naszego, Polski.

Co do tego ostatniego, to widzę to nawet podobnie. Oto Polska, po wyborczej victorii PiS-u rzeczywiście wstała z kolan. Tyle tylko, że wstając, wyrżnęła biedaczka łbem w futrynę, fiknęła kozła do tyłu i wylądowała na plecach waląc potylicą o asfalt. Miłe to nie było, ale tak zwane jaja dopiero się zaczną, jak będzie trzeba posprzątać po tym wstawaniu z kolan.  


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.