Zdaniem Tarskiego - blog polityczny

07.11.2019

Jajcarze

​wydaje mi się, że mam poczucie humoru. Ba, jestem tego pewien, bo niejeden raz mi mówili, że nawet czasami przesadzam. Ale to, co się dzieje ostatnio śmieszne chyba nie jest. Mało tego, to jest tragiczne, bo jak ktoś nie potrafi robić tzw. jaj, to niech ich nie robi, bo na sto procent spieprzy na amen.

Macierewicz Antoni marszałkiem seniorem. Duda Andrzej, prezydent nie wszystkich Polaków go nim uczynił. Ponoć w imię zasług. Ciekawe czyich? Jasne, KOR Macierewicz współtworzył. Ale ile razy za tę samą zasługę można gościa wyróżniać? Ja osobiście trochę inaczej od prezydenta niezłomnego to widzę. Wyjątkowe zasługi pana Macierewicza to pozbawienie wojska śmigłowców, rozwalenie wywiadu, czy tam kontrwywiadu, masowe odejścia oficerów z armii i parę innych, wiekopomnych dokonań. Wypada jeszcze wspomnieć o jego, Macierewicza, zasługach w dziedzinie badania lotniczych katastrof. Zasługi w wynalezieniu sztucznej mgły, w metodologii eksperymentów naukowych za pomocą parówek i za powołanie komisji do badania katastrofy, której żaden członek nigdy tego nie robił.

Ale, co widać gołym okiem, pan prezes, to znaczy chciałem powiedzieć, prezydent, takimi bzdurami się nie przejmuje i to pan Macierewicz otworzy inauguracyjne posiedzenie Sejmu nowej kadencji. No bez jaj, bez jaj, bo ludzie popadają ze śmiechu.

Druga sprawa w związku z robieniem sobie jaj, to propozycja, by w Trybunale Konstytucyjnym usadzić znaną z wysokiej kultury osobistej oraz umiejętności prowadzenia dialogu oraz trzeźwej oceny sytuacji Krystynę Pawłowicz, pseudonim Sałatka. Na pewno się sprawdzi. Będzie dla trybunału postacią emblematyczną. W ogóle mam pomysł, by trybunał nosiło odtąd nazwę Trybunał Konstytucyjny im. Krystyny Pawłowicz. Niezła z niej jajcara.

Podobnie jak niezłym jajcarzem jest pan były prokurator Piotrowicz (imienia nie pomnę), drugi przyszły arbiter konstytucyjny. Zasłużony jak sam nie wiem kto, były prokurator, którego podpis widnieje pod aktem oskarżenia prfzeciwko opozycjoniście. Ot i rękojmia sprawiedliwości. Po prostu od razu mi lepiej na duszy, że ojczyzna ma będzie bezpieczna. A tak w ogóle, to bez jaj, bo, jak to mówią, nie nadanżam za poczuciem humoru.

Spraw podobnych by się pewnie więcej nazbierało, gdyby tak się dobrze przypatrzeć. Ale, z drugiej strony, myślę sobie, po co? Jeszcze coś by się okazało śmieszniejsze od tego i ze śmiechu bym pękł. A na tym mi nie zależy, bo chcę widzieć, jak kiedyś cała ta jajcarska ekipa dostanie od wyborców... No, powiedzmy, że czerwoną kartkę. 


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.