Zdaniem Tarskiego - blog polityczny

  •  Tam nas mają za cudaków, że potrafimy tak "konsumować" wolność
     Tam nas mają za cudaków, że potrafimy tak "konsumować" wolność Fot. Jacek Tarski
29.12.2017

Kto zjada ostatki jest piękny i gładki

Napisałem w gazecie, że rajca tarnogórski Piotr Gładki nie jest raczej ekstrawertykiem i na sesjach siedzi cicho, nie zgłasza wniosków, interpelacji, nie przemawia i nie dyskutuje. Radny twierdzi, że nie na tym polega aktywność. Cóż, w wojsku mawiano “Jak mówi, to wie”, skoro więc pan Gładki mówi, że jest aktywny, to znaczy, że jest i dyskutować z tym nie mam zamiaru.

Od czasu poprzedniego wpisu długopis podpisał ustawy o KRS i Sądzie Najwyższym. Jak mawiał Władysław Gomułka, staliśmy na skraju przepaści, ale w końcu zrobiliśmy ogromny krok naprzód. Teraz tylko czekać, jak wszystko p........e. Oczywiście wielu nie zwróciło uwagi na to, co zrobił długopis, bo jakiś tam KRS i Sąd Najwyższy to abstrakty. Jednak kiedyś może, i raczej kwestią czasu jest to, że tak będzie, polityka tzw. dobrej zmiany odbije nam się kwaśną czkawką. Na razie jednak widzę, że sporo jest zachwyconych mądrością ojca narodu, jego dalekowzrocznością i politycznym geniuszem. 

Nie żebym tam nogami przebierał do powrotu poprzedniej ekipy, co to osiem lat rządziła i niczego nie załatwiła. Co to, to nie. Ale dosyć mam tych wszystkich głów wawelskich, ponuraków wszelkiego autoramentu, indywiduów o spojrzeniu pełnym szaleństwa. Boję się, że ta ekipa wpadnie kiedyś na taki pomysł, dzięki któremu naprawdę znajdziemy się na europejskim marginesie. Już teraz notowań za granicą za dobrych nie mamy, ponoć ino Orban nas kocha, bo inni, nawet Anglicy, raczej przyjaźnie się o nas nie wypowiadają (myślę tu i o tym, co mówią politycy, i o tym, co pisze prasa i podają media). Nie ma co ściemniać, stajemy się bananową republiką, gdzie prawo doginane jest do bieżących potrzeb, a nie tworzone po to, by zaspokoić potrzeby już nie nasze, a przyszłych pokoleń. 

I widać tego wszystkiego skutki. Łby podnoszą wszelkiego autoramentu "ałtorytety" w rodzaju wykidajły Kowalskiego i pożal się Boże "pastora" Choojeckiego, rozmaici Sklepowicze, Role, Jabłonowscy i inne marginalne dotąd kreatury. Zaczynają dyktować ton. Na razie chowają się po internecie, po rozmaitych jutubach i innych takich, tam emitują wapory swojej chorej wyobraźni. Niedawno na przykład niejaki Kowalski, z zawodu bez zawodu wykidajło z lubelskich dyskotek, kandydat na prezydenta były i (ponoć) przyszły, i lider kanapowej partyjki, obwieścił w takim internetowym programie, że gdyby on wraz z innymi wykidajłami przejął rolę sądów, to by było lepiej. I kij tak zwany z tym, że on to mówił, ale on to mówił całkiem poważnie. Tak samo, jak poważnie gada Rola ze Sklepowiczem i jeszcze jednym takim, byłym policjantem, niejakim Całkiem. Przerażające. I nie chodzi tu o jad, jaki sączą, chodzi o poziom głupoty, o to, że właściwie nie ma kretynizmu, do którego by się nie posunęli. Dowody? Proszę bardzo. Rola rechotał, jak Sklepowicz zastanawiał się głośno, kto, za przeproszeniem, rucha feministki, które uczestniczą w różnych czarnych marszach itd. Proszę wybaczyć słowo, jakiego użyłem. To jedynie cytat. Albo to, jak tenże Rola orzekł, że piosenka "Imagine" to lewacka propaganda i trzeba by było jej chyba zakazać. I znowu było to całkiem poważne. 

Źle się dzieje w państwie duńskim. Pan Gładki to fajny facet. Tak prywatnie to go lubię. Parę razy mnie pozytywnie zaskoczył. To dobrze, że są tacy, że cały świat nie składa się z Choojeckich i Kowalskich.    


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.