Zdaniem Tarskiego - blog polityczny

20.08.2018

Letnie remanenty

Czas wracać do… No właśnie, do czego? Normalności? Jakiej normalności? Normalność to teraz dla mnie brak kontaktu z polityką. Kompletne wymiksowanie się z bieżących kłótni, sporów, szczucia jeden na drugiego. Ale, jak się to mówi, było, minęło. “Znowu szarych dni pagóry”, jak pisał poeta Adam Sikorski, a wyśpiewywał Krzysztof Cugowski. A więc, do roboty, czyli do politykowania.

A skoro mam politykować, to może zacznę od czegoś, czego na razie nie ma, czyli od lokalnej, tarnogórskiej kampanii wyborczej. Tymczasem cisza na morzu, kompletny sztil. Nikt, nic, a jeśli już, to gdzieś podskórnie, podziemnie, po cichu, by kogoś nie spłoszyć, nie zwrócić uwagi, nie rzucić się w oczy. Czemu? Czyżby miało być tak kulturalnie, że bułkę przez bibułkę, proszę bardzo, dziękuję uprzejmie itd.? Wątpię. Już to raczej zbieranie sił i oczekiwania, jak w wojsku, jak w dziecięcym wierszyku, czyli: Było cicho i spokojnie, aż tu nagle jak... 

Czym nas zaskoczą? Ja bym się nie łudził, że nadmiarem kompetencji. Jak znam życie, a trochę znam, będzie przepychanka i szermowanie takimi terminami, jak np. "kredyty" i "zadłużenie". A z drugiej strony wskazywanie absolutnego braku przygotowania, demagogii i czego tam jeszcze. Co do kandydatów na burmistrza miasta mego, to na razie wiem o dwóch, czyli oficjalnie nie wiem, czy Czech Arkadiusz będzie startował (będzie na 100 procent, ale na razie się nie zdeklarował chyba jeszcze) i wiem, że do startu szykuje się Śnietka Janusz, czyli pan z PiS-u. Pomocna mu będzie, jak sądzę, Dziuk Barbara, posłanka nasza, co to obwieściła niedawno, że Tarnowskie Góry wstają z kolan. Jestem przekonany, że poznamy jeszcze jej kilka dobrych pomysłów i dowiemy się bardzo ciekawych rzeczy.

Co do polityki wielkiej, to pan długopis pojechał do Australii. I to razem z ministrem, jak mu tam, Błaszczakiem. Mieli kupić zabytkowe okręty, ale coś nie wyszło, bo premier Mateusz zabronił. Po jakiego grzyba wobec tego tam jechali? Wycieczka?


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.