Zdaniem Tarskiego - blog polityczny

19.03.2017

Śmiech na sali

Pomału, pomalutku, trzymając się jedną ręką za brzuchy, przedstawiciele 27 krajów Europy chowają środkowe palce, które niedawno, w geście uznania dla rządu “dobrej zmiany” , wyciągnęli w kierunku Szydło Beaty w związku z propozycją, by nie głosować na Tuska, a na Sariusza-Wolskiego. Czemu zaś ręka na brzuchu? To ze śmiechu, bo po raz pierwszy w historii odnotowano, że baty, jakie otrzymał polski rząd od Europy, były de facto ogromnym zwycięstwem.

Aby nie zanudzać przypomnę więc, że już nazajutrz propagandowe szczekaczki, TVP, Polskie Radio, najrozmaitsze "WPolityce" i inne "Frondy", podały, że wciry, jakie otrzymała Szydło and company, to victoria na miarę Wiednia co najmniej. Ciekawe, że aby dojść do tej jakże obiektywnej prawdy, trzeba było 24 godzin, a sam Jarosław Prezes na smoleńskiej miesięcznicy pieklił się i mało nie pękł ze złości. No, ale trudno. To wielka polityka uzdrawiania Polski i nic nam, maluczkim, do niej, skoro tych oczywistych oczywistości nawet nie pojmujemy. Trudno, jak to mówią, kij nam w łeb. 

Nie będę się już pastwił nad prezesem, szkoda nerwów. Przejdę więc do jednej z jego ministrantek, dzielnej chórzystki Prawa i Sprawiedliwości, Dziuk Barbary, która to, proszę sobie wyobrazić, odkryła, że... No właśnie, że Kraków jest piękny. Na dowód swego odkrycia (nożesz kurde, żem się wcześniej nie zorientował, że tak jest) zamieściła na swoim Fejsbuku filmik bodaj z jutiuba, że Kraków jest piękny. Ciekawe, jak odkrycie to przełoży się teraz na ruch turystyczny w mieście  królów polskich i wawelskiego smoka oraz jak wpłynie na jego rozwój. Trzeba śledzić statystyki. Ciekawe, skoro już mowa o Dziuk-posłance Barbarze, są jej zdjęcia z sali sejmowej. Nie bardzo wiem, o co chodzi, ale mogę przypuszczać, że jest to sposób na powiedzienie "a patrzcie ludzie, gdzie ja to teraz bywam". Jeśli tak, to jest ok., bo zawsze mógł się znaleźć ktoś, kto by nie wiedział, kim jest Dziuk Barbara. Warto równocześnie dodać, że pani posłanka sfotografowała się też przy mammobusie na tarnogórskim Rynku.

W lokalnej polityce cisza, brak rewelacji. Przekop pod torami i co tam jeszcze nie czynią wiosny. Trzeba czekać na dalsze pomysły władzy, szczególnie te związane z "Tarmilo". 


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.