Zdaniem Tarskiego - blog polityczny

23.07.2019

Nastroju wahania

Z jednej strony jestem wkurzony i przerażony. Z drugiej - ubawiony. Przerażenie, rzecz jasna, to efekt białostockich popisów prawdziwych Polaków. Rozbawienie połączone z lekką nutką niedowierzania jest z kolei wynikiem działań ostatnio podjętych przez posłankę Dziuk Barbarę.

Wątku białostockiego rozwijał nie będę. Stwierdzę tylko, że gdzieś już o podobnych zajściach słyszałem. Silni napadli słabszych... Chcą zepchnąć ich na margines, skazać na banicję. Może wybudują dla nich specjalne ośrodki odosobnienia i każą im nosić naszyte na rękawy np. różowe trójkąciki? Kwestia jest otwarta. Tak samo jak otwarta jest kwestia dalszych flirtów obecnej władzy państwowej ze "środowiskami kibicowskimi" i dopuszczania do publicznej debaty homofobów i "uczonych", których nikt normalny nie chce słuchać. 

Pani poseł Dziuk objawiła nam się niedawno w gliwickim Bumarze. Tam, u boku ministra, zastępcy naczelnego wodza Błaszczaka, zajmowała się konserwacją zabytków. To jest, chciałem powiedzieć, uświetniała ceremonię, której efektem będzie remont iluś tam zabytkowych czołgów T 72, które potem zostaną przekazane wojsku. Już widzę, jak nasi dzielni żołnierze cieszą się, że będą jeździli tak wspaniałymi maszynami. Ale pani poseł była, uświetniła, dała się nawet sfotografować, bo jakże by inaczej. Fakt, że stareńkie tanki warte są tyle, ile same ważą, a siłę bojową mają podobną do sam nie wiem czego, podkreśla tylko wymiar wydarzenia. Drżyjcie narody.

Ino patrzeć, jak nasza posłanka zostanie konsultantem do spraw uzbrojenia, a na wyposażenie wojska trafi wunderwaffe w postaci zgromadzonych na cokołach w całej Polsce historycznych armat, czołgów, samolotów, śmigłowców i czego tam jeszcze. Jest tego w Polsce od groma. Po cichu powiem, że nap. na lotnisku w Pyrzowicach stał jeszcze niedawno samolot MiG 21. Pomalowany na kolorowo, ale z grubsza prawie nówka sztuka, nieśmigana. Rusek płakał, jak sprzedawał. Samolocik jak się patrzy na początek dywizjonu. 

Polityka... Nic nam nie da tyle radości. Uwielbiam. Kreślę się z poważaniem. 


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.