Zdaniem Tarskiego - blog polityczny

05.04.2019

Niezmącony spokój władzy

Spokojnie, jak na wojnie. Władza zdaje się wychodzić z takiego założenia. Że strajk nauczycieli? A kogo to…? Anio złotego, warchołom, nierobom, wykształciuchom. Nie dość, że pracują statystycznie co drugi dzień (no bo, policzmy, 60 dni wakacji latem, 14 w zimie, 7 wiosną, 52 wolne soboty, tyleż niedziel, pensum to coś koło 20 godzin tygodniowo, więć przez pięć dni roboczych daje cztery dziennie). Fajna robota, co nie?

Za takie gadanie powinno się obcinać ozór, nurzać w smole i do pierza! Ale, jak znam życie, taki "argument" albo już się pojawił, albo pojawi się lada dzień. Bo jak to tak, dać nauczycielom? I to jeszcze tymn, którzy są w Zetenpe, lewicowym, tfu, związku? Patrzaj, jeden z drugim. Nasza Solidarność siedzi (w większości) cicho, bo im dobrze, a te komusze syny, strajkować im się zachciewa. Pokazać im strajk... By tak im dołożyć, to by się odechciało podwyżek.

Że co? Że nie tylko o podwyżki chodzi? A o co? Przeca system mamy extra. Nowoczesny. Osiem klas władza przywróciła, a nie tam, jakieś gimnazja. Teraz jeszcze powybierać, czego, jak i ile godzin uczyć. Broń Boże nie samodzielnego myślenia!!! Żadnego tam różowego ideolo. Żadnych tęczowych bździn. Na tęczę można najwyżej, no, wiecie co można. Tolerancja? Po co to komu? Empatia? Wrażliwość?... To samo. Ma być równo, pod sznurek, patriotycznie i w ogóle prawilnie.

Prawilnie, czyli tak: strajk nauczycieli jest be, nowoczesna wiedza też jest be. Wychowanie seksualne? Po co, potem się będą parzyć po hazielkach... Kalendarzyk małżeński i jak najwięcej o naprotechnologii, czy jak jej tam. I najlepiej, żeby to katecheta, albo jeszcze lepiej, ksiądz wikary nauczał. Mniej fizy, mniej bioli, mniej chemii. Bo spaczą światopogląd. Niby ewolucja i Darwin? No bzdury. Świat ma 6 tysięcy lat, ludzie żyli z dinozaurami (stąd wawelski smok i bazyliszek) i w ogóle wszystko zostało stworzone w sześć dni. 

Tedy, nauczyciele, nie podnoście swych reakcyjnych głów. Stójcie tam, gdzie stało ZOMO i cierpliwie czekajcie. Wkrótce przyślą do was młodych patriotów, oni wam wytłumaczą,  co i jak. A jak będziecie szumieć, to wam możemy... Sami wiecie, co. 


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.