Zdaniem Tarskiego - blog polityczny

08.01.2020

​Nowy rok, stara bida

No to tak. Rok nowy się zaczął, ale problemy stare pozostały. Trudno, nikt nie obiecywał, że będzie lepiej. To znaczy obiecywał, i to nie jeden raz, tylko w obietnice trudno było uwierzyć. To w myśl zasady, że nikt ci tyle nie da, ile tamci naobiecują. A może zwyczajnie brak mi cierpliwości i powinienem czekać, aż się doczekam. Już sam nie wiem.

Na razie więc obserwuje to, co się wokół dzieje. Nie trzeba dodawać, że nie widzę tego jakoś szczególnie wesoło. Ledwo co przez kraj przetoczył sie skandal z ustawą kagańcową, którą uszczęśliwił nas PiS. Trwa w najlepsze walka tegoż z marszałkiem senatu Grodzkim, który PiS-owi nie pasuje i uwiera go niczym drzazga wbita w siedzenie, a na horyzoncie dlsze ciekawe zdarzenia.

Jednym, z nich będzie bez wątpienia zbliżający się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za parę dni okaże się, jakim draniem jest Jerzy Owsiak, jakich to niegodziwości się dopuścił. Będą o tym gadać największe "ałtorytety" prawicy. Nie wiem, kogo w tym roku uda się wyciągnąć i namówić do festiwalu plucia na gościa, który całą swoją energię poświęca idei pomocy innym i robi to od prawie 30 lat. Na pewno jednak znajdą się chętni, z poczuciem "misji". Ciekaw jestem, co w tym roku wymyślą. Obiecuję, że rękę na pulsie będę trzymał. 


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.