Zdaniem Tarskiego - blog polityczny

03.04.2017

PiS triumfujący, ale…

Strajk nauczycieli okazał się niewypałem. Prorokowałem to, wieszcząc, że strajk bez poparcia całego środowiska będzie co najwyżej demonstracją o wadze przedszkolnego balu przebierańców. I wyszło, że miałem rację. PiS triumfuje.

Jest w tym triumfie jedno, malusieńkie ale. To mianowicie, że świętowanie victorii przykrywa smętną (dla PiS-u) wiadomość o spadających wynikach badań społecznych, które dotyczą poparcia. Już nie jest tak oczywiste, że ekipa dobrej zmiany wygra następne wybory, i to do tego jeszcze, w tzw. cuglach. Osobiście sam ten fakt mie cieszy, ale nie mam pomysłu na to, kto miałby zastąpić polityczną ekipę żoliborskiego gnoma. Schetyna and Co. jakoś mnie nie porywa, .Nowoczesna nie kręci również, że nie wspomnę o SLD, czy PSL, które to partie od 1946 roku miały dość czasu do czerwca 1989 roku, by pokazać, co potrafią. Wyszło im, jak się to mówi, jak pijanemu z.... Mniejsza o to. 

W lokalnej polityce, miejskiej - tarnogórskiej i powiatowej, również huczek. O ile się nie mylę, jak wszystko pójdzie dobrze, to jutro przestanie być starostą Burdziak Józwa. Stanie się to o jakieś półtora roku później, niż przewidywałem. Opóźnienie nie świadczy  jednak o tym, że starosta okazał się być człowiekiem zdolnym i pracowitym oraz odnoszącym sukcesy na polu uprawy wspólnego, powiatowego poletka. Opóźnienie jest raczej wynikiem tego, że radni, przynajmniej niektórzy, okazali się fujarami z Mościc i nie poradzili starosty wysiudać na zieloną trawkę wcześniej. Świadomie piszę, że na zieloną trawkę, bo jak znam starostę Burdziaka Zeflika, to się teraz obrazi i już do końca kadencji nie będzie przychodził na sesje rady powiatu. Żeby było jasne, odbędzie się to bez szkody dla lokalnego samorządu, jak też wszelkich jego poczynań tych bliższych i dalszych. Swoją ścieżką nie potrafię wyjść ze zdumienia, że przez tyle czasu człowiek ten zasiadał na tak wysokim stołku i nic oraz nikt nie potrafił temu zapobiec. Nawet wtedy, kiedy go wypędzili z PiS-u. Nie rozumiem.  


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.