Zdaniem Tarskiego - blog polityczny

31.07.2017

Polityka i obyczaje, które najlepsze nie są, ale niby czemu miałyby być?

Wpływ polityki na obyczaje i odwrotnie. Uczeni w piśmie socjologowie, badacze polityki i inni tacy prowadzą na ten temat naukowe dysputy, a tak zwani szarzy ludzie, przeciętni Kowalscy i cała reszta swoje wiedzą. Czyli jest tak, jaka polityka, takie i obyczaje, bo nic z niczego się nie bierze.

Nasza przaśna, buraczano-kartoflana rzeczywistość ostatnimi czasy wyje. Wyje podwójnie, jedni dlatego, że Duda, mężczyzna z pałacu prezydenckiego, zwany Niezłomnym lub Klęczonem, zawetował dwie ustay PiS-u dotyczące sądu, i to najwyższego. Drudzy wyją z zachwytu nad tymże Dudą, Adrianem zwanym, że niby obudził się i teraz pokaże, że jest, jak mówią Ślązacy, chop, a nie szlajfka od spodnioków, za jakiego go uważali niektórzy. A ja sobie myślę, że nie jest ani tak, ani siak. Zawetował, bo ma w tym swój cel. Nie wierzę gościowi, który od pierwszego dnia urzędowania pokazuje, gdzie ma prawo, konstytucję i wszystkie dekadenckie przesądy lewackiej hałastry.

I teraz przechodzę do kwestii obyczajów. Rzecz w tym, że obserwując poczynania tegoż pana Adriana Klęczona Dudy oraz poczynania jego kolegów spod znaku smętnego orzełka, panów Ziobry, Kaczyńskiego i innych, ma się wrażenie, że wszelki dobry obyczaj w kraju naszym sczezł na amen. Skoro taki prezes ma w nosie wszelkie konwenanse i z wysokości sejmowej mównicy grzmi o mordach zdradzieckich i kanaliach, a jego kolesie nie mrugną na to nawet okiem, to jaki powód do tego, by rzeczone konwenanse zachowywać ma jego wyborca? Prawdę mówiąc, to żaden. 

Oto obrazek sprzed kilku chwil dosłownie, z parkingu, na który wjazd mają jedynie mieszkańcy posesji. Facet, lat około 60, klasyczny Janusz z torbą pederastką pod pachą, lekceważy znak i pcha się zająć miejsce na owym parkingu, choć znak drogowy, a więc przepisy, zakazują mu tego. Grzecznie pytam, czy mieszka tu, czy może w gości przyjechał, na co on rzecze, że g....o mnie to obchodzi i mam s........C w podskokach, bo jak nie, to zaraz mi j....e, a w ogóle to jestem dla niego zwykłym ch...m i mam się od....dolić. Ot i wszystko w wykonaniu tetryczejącego Janusza. Powiedział, co wiedział, a jako że nie wiedział za dużo to i nie za wiele powiedział. Szczerze mówiąc mowę mi odjęło, bo rzadko kto przyzwyczajony jest do takiej tyrady (ostatnio słowa takie pod moim adresem wygłaszał niejaki mat P., mój niezapomniany przełożony, dowódca drużyny w wojsku, w czasie tzw. unitarki). Odrzekłem więc tylko, że gdybym to ja wjechał na jego plac, to pewnie by mnie psami poszczuł i poszedłem w swoją stronę. 

Spyta ktoś, co ma jedno do drugiego. Ma, i to sporo. W myśl przysłowia, że co wolno wojewodzie, to nie tobie, smrodzie, tyle, że a rebours, czyli na odwrót. Skoro wojewodzie, no, nie całkiem, bo posłowi Kaczyńskiemu, wolno fluchtać z trybuny, to czemu Januszowi nie miałoby być wolno robić tego na podwórku? Proste? Proste. Przykład płynie z góry i niedługo normy w dziedzinie zwracania się do siebie nawzajem jeszcze zostaną poluzowane, bowiem głęboko wierzę, że prezes i jemu pokrewni nie powiedzieli w tej dziedzinie ostatniego słowa. Z tego też powodu wieszczę dalszą obniżkę norm, która, nawiasem mówiąc, będzie pozytywnym zjawiskiem z punktu widzenia ekipy dobrej zmiany, bowiem zarządzanie ludem prostym, pozbawionym zbędnego balastu podstawowych norm przyzwoitego zachowania się, jest znacznie, znacznie prostsze od zarządzania ludem, który to, jak to mówią, bułkę przez bibułkę. Kłaniam się nisko. Jacek Tarski


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.